wygodna sypialnia

Wygodna i piękna sypialnia – o czym warto pamiętać

Bardzo często otrzymuję wiadomości od osób, które szukają porad dotyczących aranżacji wnętrz, ponieważ nie wiedzą, czy zdecydować się na ładny wystrój, czy na wygodę i funkcjonalność. Bardzo mnie to zadziwia, ponieważ doświadczony projektant wnętrz powinien wiedzieć, jak urządzić piękną sypialnię, która jednocześnie zawiera wystarczającą ilość mebli zapewniających wygodne korzystanie z tego pomieszczenia. Skupmy się więc dzisiaj na tym, o czym pamiętać, planując wystrój sypialni.

Osobiście zawsze najpierw zaczynam od ustalenia, jakie meble do sypialni będą potrzebne, by pomieszczenie było w pełni funkcjonalne. Nie ma bowiem nic gorszego, niż zorientowanie się po czasie, że w szafie nie mieszczą się sukienki, a komoda jest niewystarczająco pojemna na bieliznę. Ustalmy więc, jakiej wielkości szafę do sypialni chcemy wybrać, ile przegród ma mieć komoda, czy wystarczy jeden stolik nocny, czy może dwa. Niech będzie to priorytetem, od którego zaczniemy przygodę z wystrojem sypialni.

Wybór mebli do sypialni

wybór mebli do sypialniDopiero, gdy będziemy wiedzieć, czego potrzebujemy, możemy przejść do planowania, jakiego koloru będą meble do sypialni. Ważne jednak, by trzymać się wcześniejszych ustaleń. Wielokrotnie zdarza się bowiem, że w sklepie meblowym zobaczymy szafę lub łóżko, które jest przepiękne, ale nie spełnia postawionych wymagań. Nie idźmy więc na łatwiznę, lecz szukajmy dalej. Nawet, gdy nie znajdziemy tego, co jest ładne i funkcjonalne, zawsze przecież możemy złożyć zamówienie na meble do sypialni. Koszt będzie nieco wyższy, niż fabryczne produkty, jednak przynajmniej będziemy mieli gdzie pomieścić ubrania.

Jeśli chcemy, by nasza sypialnia była komfortowa i przytulna, warto zadbać o duży, miękki dywan w całym pomieszczeniu. Może w tej chwili uznasz to za drobiazg, ale gdy zaczniesz w nocy chodzić do ubikacji po zimnych panelach, dostrzeżesz swój błąd. Dobrze również zadbać o małe lampki nocne po obu stronach łózka, które pozwolą na czytanie książki bez utrudniania snu partnerowi. Do tego zestawu drobnych porad dołożyłabym jeszcze jedną, polegającą na założeniu rolet w sypialni. Wiele osób decyduje się na zasłony, jednak rolety znacznie lepiej zaciemniają pomieszczenie, co przełoży się na lepszą jakość snu. Skoro o jakości snu mowa, dobrze także zainwestować w nawilżacz powietrza. Mając tak urządzoną sypialnię, będziemy mogli bez wahania stwierdzić, że jest ona piękna i wygodna – taka, jakiej pragnęliśmy.