salon w stylu dżungli

Salon w 3 odmianach inspirowanych naturą

Salon jest zdecydowanie najciekawszym pomieszczeniem dla projektanta, ponieważ pozwala na zrealizowanie ciekawych koncepcji, które rodzą się w głowie. Jest to bowiem miejsce, w którym można sobie pozwolić na nieco więcej swobody, niż chociażby w kuchni czy łazience. Dzisiaj przedstawię trzy różne pomysły, które można wdrożyć, wykorzystując meble do salonu dostępne w zwykłych sklepach. Jest to więc inspiracja dostępna dla każdego, a do której stworzenia inspiracją była sama przyroda.

  1. Zebra na wolności

Biało-czarny wzór zebry świetnie sprawdza się w nowoczesnych mieszkaniach, w których salon staje się prawdziwym cudem artystycznym. Bardzo łatwo znaleźć meble do salonu w kolorze bieli lub czerni. Można na przykład zdecydować się na czarną, skórzaną kanapę, obok niej położyć drewniany stolik, wokół którego ustawimy cztery pufy: dwie czarne i dwie białe.

Warto wprowadzić motyw zebry również na zasłonach, by dodać wnętrzu smaku. Można również poszukać lamp utrzymanych w tej stylistyce. Jest to świetny sposób na minimalistyczne wnętrze, które jednak nie jest monotonne, lecz wnosi do mieszkania powiew świeżości i czegoś zupełnie nowego.

  1. Dzika pantera

salon inspirowany zebrąPanterka w ostatnich latach mocno straciła na popularności, ponieważ jej nadmiar kojarzy się z czymś starym i nieprzyjemnym. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy się całkowicie wystrzegać tego wzoru w salonie. Nie musimy przecież mieć mebli pokrytych wszechobecną panterką. Możemy natomiast zdecydować się na komplet mebli wypoczynkowych utrzymanych w kolorze beżowym, a delikatną panterkę wprowadzić przy pomocy małego dywanu lub obrazu na ścianie. Jako, że jest to mocny i wyrazisty wzór, to w zupełności wystarczy, by nadać naszemu salonowi dzikiego charakteru.

  1. Zachód słońca

Trzecia opcja jest alternatywnym rozwiązaniem przygotowanym z myślą o tych, którzy nie lubią żadnych powtarzalnych wzorów. Można zatem zainspirować się zachodem słońca, wykorzystując do tego celu meble do salonu utrzymane w kolorach, jakie kojarzą się właśnie z zachodem. Niech będzie to pomarańczowa kanapa, żółte zasłony i lekki akcent zieleni w postaci wysokich doniczek z kwiatami. Dla tych, którzy lubią bardziej dosłowną interpretację, polecamy zakup dużej fototapety na ścianę przedstawiającej piękny zachód słońca wypełniony złotymi barwami.

Zdecydowałam się na przygotowanie pomysłów na wnętrze inspirowane przyrodą, ponieważ niesie to ze sobą dwie podstawowe zalety. Po pierwsze, skompletowanie mebli do salonu i dekoracji w przedstawionych powyżej stylistykach, nie stanowi problemu. Wystarczy wycieczka po lokalnych salonach meblowych, by zdobyć całe wyposażenie. Drugi, znacznie ważniejszy powód, to fakt, że salon urządzony na podstawie piękna przyrody, ma kojące działanie. Znacznie łatwiej będzie nam się w takim miejscu zrelaksować i odprężyć. Salon stanie się więc miejscem, w którym chętnie będziemy spędzać czas.