trendy w projektowaniu wnętrz

Te pomysły będą królować w projektach wnętrz w 2018 roku

Choć branża projektowania wnętrz cały czas przechodzi różne zmiany i metamorfozy, a nowe trendy pojawiają się bardzo szybko, to wciąż nowy rok jest okresem, w którym wielu projektantów próbuje czegoś nowego i szuka inspiracji. Sprawdziliśmy, co takiego będzie królować właśnie w 2018 roku, byście mogli dokonać szybkiego przeglądu i być może zdecydować się na odświeżenie wystroju salonu lub sypialni.

Pod kątem kolorystycznym pojawia się ciekawa zmiana, ponieważ duży wzrost popularności odnotował głęboki fiolet. Wykorzystywany jest już nie tylko w formie subtelnych dodatków, ale nawet jako kolor bazowy. Oczywiście w tym drugim przypadku trzeba wykazać się nie lada odwagą, by zdecydować się na urządzenie tak silnego i mocnego wnętrza, jednak nie jest to konieczne. Fiolet jest na tyle mocnym akcentem kolorystycznym, że wystarczy wprowadzić go w minimalnej ilości do jasnego wnętrza, by nabrało ono zupełnie nowego wyglądu.

Jak udekorować ścianę?

jak udekorować ścianęŚciany, które dotychczas pełniły przede wszystkim rolę jednolitego tła, coraz częściej będą stawać się wyraźnym elementem dekoracyjnym. Jest to związane ze wzrostem popularności takich dodatków, jak obrazy, napisy 3d, naklejki naścienne czy fototapety. Różnorodność i łatwa dostępność tych środków sprawia, że projektanci coraz częściej z nich korzystają.

Bardziej doświadczeni dekoratorzy będą mogli też skorzystać z trendu polegającego na łączeniu różnych materiałów. Dotychczas trzymano się zwykle jednego, głównego materiału, jak w przypadku drewnianych mebli do kuchni rustykalnej. Teraz to już za mało i w salonie możemy spotkać się z drewnem, metalem, a nawet ceramiką. Trzeba jednak pamiętać, że wymaga to większego doświadczenia w projektowaniu wnętrz, by urządzony pokój nie wydawał się chaotyczny.

Jak możemy zauważyć, wszystko wskazuje na to, że w 2018 roku czeka nas więcej odważnych projektów wnętrz. Może to zaowocować powstaniem fenomenalnych inspiracji, które odmienią oblicze aranżacji. Na pewno niektóre próby okażą się nieudane, jednak jak w każdej branży, tak i tutaj, wszyscy uczymy się na błędach.

1 comment

  • Kinga

    Spodziewałam się czegoś ciekawszego po nowym roku, jakoś te nowe pomysły mnie nie zaskakują. Na szczęście to dopiero początek roku, więc może jeszcze przyjdzie czas na przełomowe projekty 🙂

    Kinga

Comments are closed.