kuchnia inspirowana kwiatami
14 listopada 2017

Kwiaty jako motyw przewodni w kuchni

Musimy przyznać, że wiele z nas ma ogromną słabość do kwiatów. Potwierdza to chociażby fakt, że co roku pielęgnujemy nasze ogrody, mniejsze lub większe, poświęcając na to mnóstwo czasu i pieniędzy. Widok kwitnących roślin jest jednak rekompensatą za włożony trud. Nic więc dziwnego, że chcemy przenieść tę wspaniałą atmosferę również do kuchni. Kwiecisty wystrój sprawi, że będziemy mogli cieszyć się wiosenną aurą nawet w środku zimy.

Podczas wybierania mebli kuchennych i dodatków powinniśmy zachować pewną rozwagę, ponieważ wystrój kwiecisty nie jest najprostszym. Jako, że motywy kwiatowe są często dosyć skomplikowane i wyraziste, łatwo z nimi przesadzić i uzyskać niepożądany efekt kuchni przepełnionej chaotycznymi połączeniami. Jeśli więc myślisz, że wybieranie wszystkich mebli z nadrukowanym wzorem kwiatów będzie dobrym pomysłem, to natychmiast wykreśl go ze swojej głowy.

Kwiaty nie powinny rzucać się od razu w oczy, lecz stanowić drugi plan w naszej kuchni. Możemy zdecydować, czy chcemy zamówić meble do kuchni w kwieciste wzory. Nie są one popularne, jednak na specjalne zamówienie można dostać drewniane meble w tym stylu. Wówczas pozostałe dodatki powinny być neutralne – ściany białe, rolety jednego koloru, a obrus na stół najlepiej beżowy. Można jednak odwrócić ten schemat i postawić na zwykłe, drewniane meble kuchenne, a kwiaty przemycić w postaci kilku obrazów, obrusu z kwiecistym wzorem czy też fototapety.

Choćbyśmy znaleźli najwspanialsze dekoracje do kuchni inspirowane kwiatami, to jednak musimy pogodzić się z tym, że nic nie zastąpi żywych roślin. Zadbajmy więc, by pojawiły się w naszej wiosennej kuchni. Jak to zrealizować? Na dwa główne sposoby. Pierwszy polega na standardowym rozwiązaniu, czyli ustawieniu kilku doniczek z kwiatami na parapecie lub większej donicy na podłodze. Świetnym pomysłem jest jednak zamontowanie w kuchni zwisającej z sufitu półki, która będzie przeznaczona właśnie na zielone rośliny. Wbrew pozorom jest to proste i tanie rozwiązanie, któremu w kilka godzin podoła każdy budowlaniec. Zaś efekt jest niesamowity, szczególnie gdy od razu zdecydujemy się na zamontowanie oświetlenie na półce, które będzie rzucać delikatne światło na rośliny.

Jak widzicie, stworzenie kuchni inspirowanej kwiatami nie jest łatwe, jednak jest możliwe. Największą zaletą takiej decyzji, oprócz ładnego wyglądu, jest również wpływ wystroju na nasze samopoczucie. Otaczając się ładnymi meblami kuchennymi i żywymi kwiatami, będziemy mieć lepszy nastrój. Żywe rośliny działają uspokajająco, więc przebywanie w kuchni stanie się czystą przyjemnością.