wystrój małej sypialni

Jak efektownie odmienić oblicze małej sypialni?

Utarło się przekonanie, że do rozpoczęcia remontu potrzebujemy kilkudziesięciu złotych, by całkowicie zmienić wystrój pomieszczenia, wymienić meble, pomalować ściany i generalnie odświeżyć jego wygląd. Tymczasem wcale nie musimy oszczędzać przez wiele lat, by zapoczątkować zmiany. Wystarczy kilka tysięcy złotych i rozsądne podejście, by w ciekawy sposób uczynić małą sypialnię bardziej przytulną i nadać jej klimat, którego przez te wszystkie lata była pozbawiona.

Zacznijmy od rzeczy najprostszych, czyli od światła. Zapewne do tej pory twoja sypialnia była wyposażona w jedną lampę na środku sufitu, która raziła ostrym światłem. W przypadku małych pomieszczeń to niedopuszczalne. Udaj się do sklepu meblowego i znajdź dwie lampki nocne, który ustawisz po obu stronach łóżka. Koniecznie wybierz takie, które przykryte są kloszem z delikatnego materiału. Rozprasza on światło, sprawiając że jest znacznie miększe, niż bezpośrednio z żarówki. Dzięki temu w sypialni zapanuje zmysłowa atmosfera, a jasność będzie odpowiednia do czytania książki czy zwyczajnego, wieczornego relaksu przy muzyce.

Urządzanie ciasnej sypialni

urządzanie ciasnej sypialniW przypadku małej sypialni musimy postępować z rozwagą, ponieważ dodanie zbyt dużej ilości mebli czy dodatków sprawi, że stanie się ona zwyczajnie zagracona. Musimy zostawić choć odrobinę wolnej przestrzeni, by czuć się w sypialni komfortowo. Zachęcam natomiast do wybrania jednego koloru, który będzie odgrywał kluczową rolę. Może to być czerwień, pomarańcz lub fiolet – ostatnio te odcienie biją rekordy popularności w aranżacji małej sypialni. Gdzie wykorzystać tę barwę? Na przykład na poduszkach, obrazie czy stoliku nocnym. Ważne, by główny kolor pojawiał się maksymalnie na dwóch elementach w sypialni, a reszta stanowiła neutralne, nierzucające się w oczy tło. Dzięki temu nawet mimo małej przestrzeni uda nam się urządzić sypialnię, która wygląda nowocześnie.

Świetnym rozwiązaniem do przytulnej sypialni jest fototapeta z nadrukiem. Prawdopodobnie nie zdajesz sobie sprawy, jak wielki tkwi w niej potencjał. Jeśli twoja sypialnia sprawia wrażenie ciasnej, to najwyższy czas położyć na ścianie fototapetę z widokiem na rozległy krajobraz lub przestrzeń luksusowego budynku. Dzięki temu optycznie będzie się wydawać, że pomieszczenie jest większe, niż w rzeczywistości. Poza tym taki rzeczywisty widok nadrukowany w wysokiej jakości wygląda po prostu efektownie.

Ostatnia wskazówka nie będzie już dotyczyć tego, jakie meble czy dekoracje wybrać, ale jak wprowadzić zmiany w życie. Jeśli dysponujesz małym budżetem, nie stać cię na opłacenie fachowców. Poświęć więc weekendy na remont swojej sypialni. Unikaj prac, które wymagają specjalistycznej wiedzy czy doświadczenia budowlanego. Zamiast tego, skup się na przemalowaniu ścian, skręceniu nowych mebli czy zawieszeniu obrazu. Takie proste działania możesz wykonać samodzielnie w oparciu o porady z internetu, a pozwoli ci to zaoszczędzić sporo pieniędzy na pracy zawodowca.