nowoczesne biuro
27 stycznia 2018

Nowoczesne biuro… czyli jakie? Wybieramy meble i dekoracje

Nowoczesne biuro mówi wiele o firmie. Pokazuje, że jest to działalność dostosowana do najnowszych standardów, idąca z duchem czasu. Każdy biznesmen przyzna, że woli przyjmować klientów i spotykać się ze swoim zespołem w ładnym, oryginalnym wnętrzu, niż zaniedbanym i mało wyrazistym biurze. Co więc zrobić, by zmienić swoje biuro w nowoczesny wystrój, będący wiernym odzwierciedleniem profesjonalizmu firmy?

Podstawowa zasada dotyczy lekkości, z jaką powinno być urządzone biuro. Dzisiaj nie ma już miejsca na wielkogabarytowe, zupełnie niepotrzebne meble biurowe. Wystarczy nowoczesny fotel, biurko do pracy (najlepiej szklane) oraz prosty regał do przechowywania dokumentów. Dążymy do tego, by uzyskać wrażenie przestrzenności. Nie ma sensu zagracać biura niepotrzebnym sprzętem, ponieważ wtedy będziemy się w nim czuć przytłoczeni. Odważmy się odsłonić białe, czyste ściany i pokazać świeżo wypolerowaną posadzkę. To właśnie takie elementy są charakterystyczne dla środowiska biznesowego, które przecież opiera się na minimalizmie. Światło odbijające się od podłogi, mebli i szklanych dekoracji, dodaje wrażenia nowoczesności.

Meble drewniane czy szklane?

szklane meble do biuraW zależności od branży, powinniśmy zdecydować się na meble biurowe wykonane z różnego materiału. Przykładowo, przyjęło się że kancelarie prawne i adwokackie powinny być wyposażone w duże, dębowe biurko i drewniane krzesła. To elementy charakterystyczne dla tego środowiska, więc warto przyjmować klientów w biurze, w którym będą czuć się jak we właściwym miejscu. Z kolei firmy medyczne czy technologiczne znacznie częściej idą w stronę nowoczesnych rozwiązań, designerskich mebli, oryginalnych krzeseł czy hokerów.

Nie zapominajmy o dekoracjach, które są jak najbardziej wskazane w wystroju biura. Powinny być jednak subtelne i delikatne, bo ich nadmierna ilość nie jest mile widziana w miejscu pracy. Możemy na przykład zdecydować się na fototapetę o tematyce biznesowej, pokazującą zespół pracowników czy widok miejskich wieżowców. Świetnie sprawdzą się również niewielkie obrazy na białej ścianie czy drobne rzeźby. Warto też pomyśleć o zastąpieniu niektórych dekoracji takimi rzeczami, jak stół bilardowy czy piłkarzyki. Będzie to świadczyć o tym, że w biurze pracuje zespół zgranych osób, które lubią spędzać ze sobą czas również poza pracą.

Rada na koniec – planując wystrój biura, przywiązuj wagę nie tylko do jego wyglądu, ale również wygody. Co nam bowiem po pięknie urządzonej siedzibie, w której praca staje się udręką. Skoro spędzamy wiele godzin każdego dnia w biurze, to zadbajmy by otoczenie sprzyjało efektywnemu działaniu.