pufa piłka

Wygodne i praktyczne – pufy dla dzieci, które będą udanym dodatkiem do pokoju dziecięcego!

Pufa to kapitalny dodatek przeznaczony do pokoju dziecięcego. Dzięki niemu można nie tylko zapewnić maluchowi oraz jego gościom miejsce do siedzenia. Dodatkowo, mogą one pełnić także praktyczne funkcje, na przykład ułatwiać przechowywanie i porządkowanie zabawek. Zatem, jakie pufy dziecięce warto wybrać? Sprawdź nasze propozycje!

Pufy to rodzaj mebli, które mogą posiadać różną formę. Do tej kategorii zaliczane są zarówno pufy worki, które mają wypełnienie wykonane z granulowanego styropianu, jak również pufy na drewnianych nóżkach.

Przy aranżacji pokoju dziecięcego także warto wziąć je pod uwagę. Pufy mogą wtedy spełniać rolę siedziska, mogą sprawdzić się podczas zabawy, ale również mogą zapewniać dodatkowe miejsce do przechowywania.

Jakie pufy sprawdzą się w pokoju dziecięcym? Oto przegląd popularnych modeli, które sprawdzą się zarówno w pokoju niemowlęcia, jak również ucznia!

1. Pufa worek

To jeden z najpopularniejszych typów puf, które obecnie chętnie wybierane są jako pufy dziecięce oraz jako pufy młodzieżowe. Są bardzo komfortowe!

Pufa worek wypełniona jest sypkim granulatem. Najczęściej ma ona podwójną strukturę, czyli posiada wewnętrzny worek, w którym znajduje się styropianowy granulat w postaci drobnych kuleczek, a także zewnętrzną powłokę wykonaną najczęściej z miękkiej eko-skóry, która może mieć różne kolory do wyboru.

Taka pufa worek bardzo dobrze sprawdza się jako siedzisko. Może wtedy świetnie sprawdzić się podczas zabawy czy też przy spotkaniach z innymi dziećmi. Będzie też modnym dodatkiem do pokoju dziecięcego!

Do wyboru są różnorodne wzory puf worków. Największy komfort zapewniają modele o dużych rozmiarach, które mogą sprawdzić się również podczas drzemki. Duża powierzchnia pufy powoduje, że może ona służyć jako wygodny fotel zapewniający podparcie dla całego ciała.

Do dyspozycji jest też wiele ciekawych wzorów. Klasyczne pufy mają jednolite kolory, ale można także znaleźć modele wpisujące się doskonale w aranżacje pokojów dziecięcych, na przykład pufa piłka przypominająca piłkę nożną czy też pufa zwierzątko, która ma naszyte oczka i uszka tworzące zwierzęcy pyszczek.

2. Pufa w kształcie zwierzątka

Takie pufy są świetnym wyborem do pokoju kilkulatka. Posiadają postać zwierzątka na czterech drewnianych nóżkach. Siedzisko może przypominać wtedy misia, żyrafę, hipopotama, konika lub inne zwierzątko.

Takie pufy wykonuje się z miękkich, przyjemnych w dotyku pluszów, dlatego są bardzo wygodne dla malucha. Mogą świetnie nadawać się do zabawy! Również stanowią atrakcyjny dodatek pokoju dziecięcego, aby nadać mu bardzie przytulny wygląd.

3. Pufa skrzynia

Pufa w kształcie skrzyni będzie świetnie nadawała się do przechowywania zabawek. Takie pufy mogą być wykonane z różnych materiałów oraz mogą mieć różne wymiary – będą doskonałym dodatkiem do pokoju dziecięcego!

Najczęściej zamawiane są pufy skrzynie, które wykonane są z naturalnego drewna tworzącego mocny kufer. Na górze znajduje się zdejmowane albo odchylane wieko wykończone miękką gąbką oraz tkaniną, na przykład przyjemnym w dotyku welurem z pikowaniem albo dziecięcym nadrukiem. Skrzynia może być też wyposażona w praktyczne uchwyty po bokach, które ułatwiają jej przenoszenie.

Poza drewnianymi skrzyniami dostępne są także inne modele, na przykład pufa na zabawki całkowicie obita tkaninami w różnych wzorach.

Pufa dziecięca może być zatem świetnym pomysłem jako dodatek do pokoju dziecięcego i młodzieżowego. Do wyboru jest pełna gama świetnych modeli, na przykład pufy worki w różnych kształtach i kolorach, pufy przypominające zwierzątka czy też pufy z miejscem do przechowywania zabawek. Wszystkie można kupić także przez internet!