wygodny czy ładny salon

Wygoda czy wygląd – co ważniejsze w salonie?

Salon w przeciętnym mieszkaniu odgrywa co najmniej dwie, różne funkcje. Po pierwsze, stanowi miejsce spotkań. Gdy znajomi postanowią nas odwiedzić, zwykle to właśnie w salonie siedzimy, pijąc kawę lub oglądając wspólnie film. Gdy jednak jesteśmy sami, salon staje się miejscem rekreacji, w którym leżymy, odpoczywamy, a nawet ucinamy sobie drzemkę. Łatwo więc popaść w dezorientację i nie wiedzieć, na czym powinniśmy się skupić – na wygodzie, czy może wyglądzie. Dzisiaj wyjaśnimy, jak podejść do urządzania salonu, by ostatecznie być zadowolonym.

Zacznijmy od ustalenia priorytetów. Oczywiście każdy z nas chce cieszyć się ładnym salonem, jednak co nam po nim, jeśli okaże się niewygodny. Pierwszym krokiem powinno być więc wybranie komfortowych mebli do salonu. Musimy znaleźć miękką kanapę, pufy na które będziemy mogli wyłożyć nogę, stolik do postawienia napoju czy jedzenia. Warto również znaleźć pasujące do siebie komodę, która zawsze przyda się do przechowywania różnych drobiazgów. Dopiero wówczas możemy skupić się na aspekcie wizualnym, czyli tym, co zrobić, by salon nabrał ciekawego wyglądu.

Nie kupuj ładnych mebli do salonu

Zdecydowanie odradzamy kupno mebli do salonu, które ładnie wyglądają, ale są niewygodne. Wystarczy bowiem mieć minimalne pojęcie o aranżacji wnętrz, by wiedzieć, że dzięki odpowiednim dekoracjom i dodatkom można całkowicie zmienić oblicze salonu. Oznacza to, że nawet jeżeli nasz komplet wypoczynkowy nie będzie powalał oryginalnością i pięknem, to wciąż mamy w zanadrzu kilka sztuczek, które sprawią, że salon stanie się ciekawym miejscem pod kątem wyglądu.

Tak naprawdę meble w salonie szybko stają się tłem, bo niewielkie drobiazgi pełnią rolę akcentów kolorystycznych. Czasami większą uwagę zwracamy na oryginalny wazon, ciekawy obraz na ścianie czy też nietypową lampę. Właśnie to powinniśmy wykorzystać, by stworzyć sobie wygodny salon, który jest jednocześnie ładnie urządzony. Warto dodać, że ta metoda pozwala również wydać mniej pieniędzy na wystrój salonu. Musimy bowiem wiedzieć, że designerskie meble są kosztowne. Jeśli zamiast tego zdecydujemy się na coś tańszego, ale wygodnego, zaoszczędzimy sporo pieniędzy. Oczywiście będziemy musieli część przeznaczyć na wspomniane dodatki i ozdoby, jednak mowa tutaj o znacznie niższych kwotach, niż zakup nowoczesnego zestawu mebli do salonu.