sypialnia w marynistycznym stylu

Sypialnia w stylu marynistycznym, czyli ostatni hit

Jako projektantka wnętrz, przez wiele lat widziałam sypialnie, które za każdym razem urządzane były w uderzająco podobnym stylu. Zazwyczaj zalatywał on lekko rustykalnym, czasami z dodatkiem nowoczesności w postaci niebanalnej lampy czy designerskiego stolika nocnego. Przez długi czas klienci jednak byli sceptyczni do sypialni urządzonych w wyraźnym, mało popularnym stylu. Ostatnio to się zmieniło, o czym świadczy liczba osób, które zdecydowały się na meble do sypialni w stylu marynistycznym. To ciekawy rodzaj wystroju, któremu warto przyjrzeć się bliżej i być może zdecydować się na mały remont sypialni.

Styl marynistyczny pochodzi oczywiście od morza, czyli możemy się domyślać, że w sypialni znajdą się niebieskie, błękitne lub turkusowe akcenty. Wielokrotnie jest to rozumiane nawet bardziej dosłownie, przez co na ścianach pojawia się fototapeta z widokiem okrętu mknącego przez wzburzone wody czy też klosz z nadrukiem małych kotwic. Pomysłów na realizację sypialni w stylu marynistycznym jest mnóstwo, więc każdy może to zrobić wedle własnego uznania.

Meble w morskiej stylistyce

Najważniejszą rolę w tym przypadku odgrywają meble do sypialni, które powinny być utrzymane w kolorach morskich. Oczywiście wybranie szafy, łóżka i dodatkowo komody w tym odcieniu sprawi, że sypialnia stanie się przytłaczająca. Trzeba więc zachować w tym równowagę. Można na przykład zdecydować się na szafę i łóżko w kolorze jasnego drewna i skontrastować to z niebieskim stolikiem nocnym lub dywanem w odcieniu turkusu. Wystarczy kierować się kolorystyczną równowagą, by nie przesadzić ze zbyt mocnymi barwami.

Styl marynistyczny w sypialni jest szczególnie popularny wśród osób, które często podróżują. Staje się wtedy nie tylko sposobem na urządzenie ładnego wnętrza, ale w bezpośredni sposób odzwierciedla ich charaktery i pociąg do przygód. W takiej sytuacji warto pójść o krok dalej i wzbogacić sypialnię o mapę świata, na której można zdrapywać miejsca, w których się było. Świetnym pomysłem będzie także kolaż ze zdjęć zrobionych podczas podróży. Sypialnia ma to do siebie, że jest pomieszczeniem prywatnym, więc to, w jaki sposób ozdobimy meble czy zagospodarujemy przestrzeń, jest całkowicie naszą decyzją.