rustykalna kuchnia

Rustykalna kuchnia – bo naturalne piękno ma w sobie magię

Kierunek, w którym zmierza aranżacja wnętrz, jest dosyć ciekawy. Okazuje się bowiem, że dążenie do nowoczesności i oryginalnych trendów coraz częściej zamieniamy na powrót do tego, co sprawdzone i naturalne. Nie oznacza to oczywiście, że nowoczesność przestanie mieć znaczenie. Chodzi po prostu o to, że styl rustykalny staje się wyznacznikiem naturalnego piękna, które będzie obecne w aranżacji wnętrz bez względu na upływ czasu. Warto o tym pomyśleć, gdy będziesz podejmować decyzję, czy zdecydować się na kuchnię nowoczesną, czy tradycyjną.

Styl rustykalny pasuje do kuchni jak do żadnego innego pomieszczenia. Pozwala bowiem na stworzenie nastroju, który świetnie komponuje się z przygotowywaniem potraw. Spójrzmy prawdzie w oczy, przyrządzanie obiadu w otoczeniu drewnianych mebli wydaje się bardziej prawidłowe, niż krojenie składników w pobliżu metalowych czy plastikowych mebli. Możemy to również zaobserwować przy oglądaniu programów kulinarnych, gdzie kuchnie urządzone są właśnie w rustykalnym stylu, bazując na drewnianych blatach i szafkach w kolorze naturalnego drewna.

Przytulna kuchnia z dużą ilością drewna

drewniane meble kuchenneDrewniane meble kuchenne mają jedną, podstawową zasadę. Utrzymane są w ciepłych barwach, a tego właśnie oczekujemy od kuchni – poczucia ciepła i swobody. W momencie, gdy światło lampy pada na drewniane meble, nadaje im lekko żółty kolor, sprawiając że w kuchni czujemy się jak w przytulnym miejscu. Efekt ten jest wzmacniany przez impregnowanie drewna bezbarwnym lakierem. Nie dość, że zabezpiecza on meble kuchenne przed niszczeniem, to nadaje im piękny blask, który przy sztucznym oświetleniu daje świetny efekt.

Jeśli zdecydujesz się na urządzenie kuchni w rustykalnym stylu, znacznie łatwiej będzie ci znaleźć jej wyposażenie. Meble drewniane do kuchni wciąż należą do najpopularniejszych, więc udając się do sklepu meblowego, będziesz mógł wybierać z różnych kolekcji, rozmiarów czy gatunków drewna. To samo tyczy się dodatków i dekoracji, bo do drewnianych mebli pasują nie tylko drewniane ozdoby, ale również wiklinowe czy nawet metalowe. Urządzenie kuchni stanie się więc łatwiejsze, niż myślisz.