fotel uszak do salonu

Fotele uszaki do loftowych wnętrz – co wybrać?

Fotele jak uszaki mają uniwersalny design i doskonale sprawdzają się w różnych aranżacjach. Można dobrać je także do salonów, sypialni i innych pokojów urządzonych w modnym teraz stylu loft. Co wybrać? Poznaj naszych faworytów, aby urządzić wymarzony dom lub mieszkanie jeszcze łatwiej!

Fotel uszak – dlaczego warto go kupić?

Przy wyborze odpowiednich mebli wypoczynkowych należy zwrócić szczególną uwagę na ich komfort. Tutaj na plan pierwszy wysuwają się fotele uszaki, które obecnie są jednymi z najczęściej kupowanych modeli.

Uszak to fotel, który wyróżnia się wysokim oparciem z charakterystycznymi „uszami” po bokach, które zapewniają wygodne podparcie dla głowy. Najczęściej ma również głębokie siedzisko, podwinięte podłokietniki oraz nóżki nadające całej konstrukcji niebanalną lekkość.

Fotele typu uszak nadają się do wielu wnętrz – także sprawdzą się do aranżacji w stylu loft, czyli industrialnych. Jak dobrać wtedy odpowiedni fotel uszak do aranżacji wnętrza? Sprawdziliśmy oferty wielu producentów i wyselekcjonowaliśmy takie modele, które idealnie nadają się do przemysłowego wystroju.

Fotele uszaki w stylu loft – przegląd

Do wnętrz w stylu loft sprawdzą się różnorodne fotele uszaki, ponieważ tak naprawdę mają one uniwersalne zastosowanie. Najważniejsze to dobranie odpowiedniego mebla do reszty aranżacji, by uzyskać harmonijny efekt.

Aby łatwiej dopasować najlepszy fotel uszak, przygotowaliśmy kilka porad, które warto wziąć pod uwagę podczas zakupów.

1. Wygląd

Uszaki to fotele o różnych wariantach konstrukcji, dlatego warto rozpocząć poszukiwania od wybrania modelu najlepiej wpisującego się w założenia stylu loft. Najlepiej zdecydować się na fotel w stylu Chesterfield, czyli z widocznym pikowaniem na oparciu. Taki fotel świetnie pasuje do wnętrz loftowych, ponieważ nawiązuje do kolonialnego, klasycznego stylu.

2. Materiał obiciowy

Rodzaj materiału także powinien być dopasowany do aranżacji. Do loftowych wnętrz świetnie sprawdzają się fotele welurowe, aksamitne, ale można także zdecydować się na te o klasycznych, płóciennych tapicerkach.

3. Kolor

Tutaj także najlepiej dobrać fotel do wnętrza. Najczęściej kupowane są modele o intensywnych kolorach, na przykład granatowe, szmaragdowe, bordowe, musztardowe. Można także zdecydować się na ponadczasową szarość.